Lisansüstü Eğitim İş Birliği Protokol Çalışmaları Devam Ediyor

Lisansüstü Eğitim İş Birliği Protokol  Çalışmaları Devam Ediyor

Üniversitemiz ile Memur-Sen arasında Gümüşhane ilindeki bütün Memur-Sen üyelerine özel örgün eğitim yoluyla Tezsiz Yüksek Lisans programları iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokolde Memur-Sen üyelerinin kişisel, mesleki ve yönetsel niteliklerinin geliştirilmesi için Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde yürütülen örgün eğitim yoluyla Tezsiz Yüksek Lisans programlarının Gümüşhane ilinde bulunan üyelerin yararlandırılması konusunda iş birliği şartları belirlendi. 

Protokole imza atan Gümüşhane Memur-Sen Başkanı Engin Karabulut; “Mutabakat sağlanan kontenjanlar dahilinde ilgili anabilim dallarında üyelerimiz Tezsiz Yüksek Lisans eğitimi için belirtilen ücretlerden %25 indirimli olarak faydalanacaklar. Protokolün tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyor, Gümüşhane Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim Zeybek ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

Lisansüstü Eğitimde kamu kurumları, STK ve sendikalar ile iş birliklerinin devam ettiği bilgisini paylaşan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek de “Bir yandan mesleklerinde çalışıp öte yandan bir tezsiz yüksek lisans programını okumak isteyen kurum çalışanlarına yönelik Üniversitemizin sağlamış olduğu imkânlar ve kolaylıklar devam ediyor. Bu amaçla da iş birliği protokollerimizi de hızlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Gümüşhane Memur-Sen personelinin de tezsiz yüksek lisans programlarımızdan avantajlı bir şekilde faydalanmaları hususunda iş birliği protokolü imzaladık. Böylelikle kamu görevlilerimize kariyerlerinde kendilerini bir üst seviyeye çıkarma fırsatı sunuldu. Bu amaçla da protokolün imzalanmasında emeği geçen başta Gümüşhane Memur-Sen Başkanı Sayın Engin Karabulut ve ekibi olmak üzere Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, protokolün her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Diğer Haber ve Duyurlar
Ekli Dosyalar
Dosya Eki Bulunamadı!
Yüksek Öğretim Kurulu
Yök in Türkiye Study
Tübitak
Kariyer Kapısı
YÖK Atlas
European Üniversty Association
Teknofest
Sıfır Atık