Tezsiz Yüksek Lisans Öğrencileri Kayıt ve Öğrenim Ücretleri Hakkında Önemli Duyuru


1. Enstitümüz bünyesindeki tezsiz yüksek lisans programları öğrenci alımı ilanına başvurarak kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizin çevrim içi kayıtlarını kesinleştirebilmeleri için ilk taksiti olan 5.100 TL tutarındaki öğrenim (harç) ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Birden fazla anabilim dalına kayıt hakkı kazanan adaylar kayıt yaptırmak istedikleri anabilim dalına ait öğrenci numarası ile öğrenim (harç) ücretlerini ödemek durumundadır.

a) Üniversitemiz ile Kamu Kurumları veya Sivil Toplum Kuruluşları arasında gerçekleştirilen iş birliği protokolleri kapsamında Tezsiz Yüksek Lisans programlarından indirimli olarak yararlanmak isteyen öğrenci adaylarından başvuru esnasında ilgili kurum personel belgeleri ve ilgili STK üye belgelerinin önlü-arkalı fotokopisini sisteme yüklemeyenlerin belgelerini enstitu@gumushane.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Bu işlem kontrol edilerek adaylara indirimli ücret (3.825 TL) tanımlanacaktır. İndirimden yararlanacak adayların bu tanımlamadan sonra ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.  

b) Üniversitemiz personeli olup kayıt yaptıracak adaylar Üniversite Yönetim Kurulunun 378 sayılı kararı kapsamında,

c) Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ile engelli adaylar belgelerini enstitu@gumushane.edu.tr adresine göndermeleri durumunda ise Cumhurbaşkanlığının "2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Kararı" kapsamında öğrenim (harç) ücretlerinden indirimli olarak faydalanabileceklerdir.

2) Kayıtlar 03 - 07 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak olup bu süre zarfında ücret ödemeyenler ile ücret ödemesine rağmen kayıt işlemlerini sonuçlandırmayan adaylar kayıt hakkından vazgeçmiş sayılacaklardır.

Ödemeler Halk Bankası Şubelerinden ve Halk Bankası ATM lerinden öğrenci numarası (Öğrenci Numarası Sorgulamak için: https://obs.gumushane.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx ) ile birlikte kurumsal tahsilat şeklinde "Eğitim Ödemeleri" başlığı altındaki "Gümüşhane Üniversitesi (Harç)" sekmesinden yapılabilmektedir. Ayrıca Halk Bankası'nın internet veya mobil bankacılığını kullanan öğrenciler "Ödemler/Vergi" "Fatura ve Kurum Ödemeleri" başlığı altındaki "Eğitim" sekmesini kullanarak "Gümüşhane Üniversitesi (Harç)" bölümünden öğrenci numaraları ile birlikte öğretim ücretlerini ödeyebilirler.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖRLÜĞÜ İLE PROTOKOL İMZALAYAN KURUM VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

1 Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda görev yapan personeller

2Gümüşhane İlinde çalışan İLKSAN Üyeleri

3Gümüşhane İlinde çalışan Türk Sağlık - Sen Üyeleri

4. Gümüşhane İlinde çalışan Sağlık Sen Üyeleri

5. MİL-SEN Konfederasyonu Üyeleri

6. Gümüşhane İlinde çalışan MEMUR-SEN Konfederasyonu Üyeleri

7. Gümüşhane İlinde çalışan TÜRKİYE KAMU-SEN Konfederasyonu Üyeleri

8. Trabzon İlinde çalışan TÜRKİYE KAMU-SEN Konfederasyonu Üyeleri

9. Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı personeller

10. Bayburt İlinde çalışan TÜRKİYE KAMU-SEN Konfederasyonu Üyeleri

11Bayburt İlinde çalışan MEMUR-SEN Konfederasyonu Üyeleri

Diğer Haber ve Duyurlar
Ekli Dosyalar
Dosya Eki Bulunamadı!
Yüksek Öğretim Kurulu
Yök in Türkiye Study
Tübitak
Kariyer Kapısı
YÖK Atlas
European Üniversty Association
Teknofest
Sıfır Atık