Tezsiz Yüksek Lisans Öğrenim Ücretleri Hakkında Duyuru


Enstitümüz bünyesindeki tezsiz yüksek lisans programları ek yerleştirme öğrenci alımı ilanına başvurarak kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizin çevrim içi kayıtlarını kesinleştirebilmeleri için öğrenim (harç) ücretlerinin ilk taksiti olan 3.450 TL tutarındaki ödemeleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Kayıtlar 03 - 06 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak olup bu süre zarfında ücret ödemeyenler kayıt hakkından vazgeçmiş sayılacaklardır.

Ödemeler Halk Bankası Şubelerinden ve Halk Bankası ATM lerinden öğrenci numarası (Öğrenci Numarası Sorgulamak için: https://obs.gumushane.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx) ile birlikte kurumsal tahsilat şeklinde "Eğitim Ödemeleri" başlığı altındaki "Gümüşhane Üniversitesi (Harç)" sekmesinden yapılabilmektedir. Ayrıca Halk Bankası'nın internet veya mobil bankacılığını kullanan öğrenciler "Ödemler/Vergi" "Fatura ve Kurum Ödemeleri" başlığı altındaki "Eğitim" sekmesini kullanarak "Gümüşhane Üniversitesi (Harç)" bölümünden öğrenci numaraları ile birlikte öğretim ücretlerini ödeyebilirler.

Tezsiz Yüksek Lisans Programı İndirimli Harç Ücretleri

Üniversitemiz ile Kamu Kurumları veya Sivil Toplum Kuruluşları arasında gerçekleştirilen iş birliği protokolleri kapsamında kayıt hakkı kazanan öğrencilerimiz dönemlik harç ücretlerini indirimli olarak yatırabilirler. Başvuru esnasında gerekli belgeyi yüklememiş olan öğrencilerimizin ilgili kurum personel belgelerini, STK üyesi olup da indirimden yararlanmak isteyen öğrencilerimiz ise STK üye belgelerinin önlü-arkalı fotokopisini ve kurum personel belgelerini, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ile engelli adayların durumlarını gösterir belgelerini "enstitu@gumushane.edu.tr" adresine göndermeleri gerekmektedir. Belgeler kontrol edildikten sonra indirim tanımlanacağından dolayı öğrencilerimizin harç ücretini yatırırken bu durumu dikkate almaları (indirimli dönemlik harç ücretinin tanımlanıp/tanımlanmadığını kontrol etmeleri) gerekmektedir. Aksi durumda öğrencilerimiz indirimli ücretlendirmeden yararlanamamış olacaktır.

Dönemlik Harç Ücreti: 3.450 TL

İndirimli Dönemlik Harç Ücreti: 2.587,5 TL

İndirimli Engelli Dönemlik Harç Ücreti: Engellilik oranına göre belirlenir.

ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖRLÜĞÜ İLE PROTOKOL İMZALAYAN KURUM VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

 1. Gümüşhane Adliyesine bağlı kurumlarda görev yapan personeller
 2. Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda görev yapan personeller
 3. Gümüşhane İlinde çalışan İLKSAN Üyeleri
 4. Gümüşhane İlinde çalışan Türk Sağlık -Sen Üyeleri
 5. Gümüşhane İlinde çalışan Sağlık Sen Üyeleri
 6. MİL-SEN Konfederasyonu Üyeleri
 7. Gümüşhane İlinde çalışan MEMUR-SEN Konfederasyonu Üyeleri
 8. Gümüşhane İlinde çalışan TÜRKİYE KAMU-SEN Konfederasyonu Üyeleri
 9. Büro Memur - Sen Erzincan Şube Başkanlığı Üyeleri
 10. Trabzon İlinde çalışan MEMUR-SEN Konfederasyonu Üyeleri
 11. Trabzon İlinde çalışan TÜRKİYE KAMU-SEN Konfederasyonu Üyeleri
 12. Bayburt İlinde çalışan MEMUR-SEN Konfederasyonu Üyeleri
 13. Bayburt İlinde çalışan TÜRKİYE KAMU-SEN Konfederasyonu Üyeleri
 14. Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı kurumlarda görev yapan personeller
Diğer Haber ve Duyurlar
Ekli Dosyalar
Dosya Eki Bulunamadı!