Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Protokol İmzalandı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Gümüşhane’de bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline yönelik örgün eğitim yoluyla “Gümüşhane Üniversitesi ve Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü Lisansüstü Eğitim Programı İş birliği Protokolü” imzalandı.

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenlerin ve personelin meslekleri ile ilgili gelişmeleri takip etmesi, bilgi ve becerilerini artırmaları amacıyla Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Gümüşhane Üniversitesi ve Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü Lisansüstü Eğitim Programı İş birliği Protokolü” imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı, Sağlık Yönetimi Ana Bilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans programları için ve 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz ve Bahar yarıyıllarında kayıt yaptıran öğretmenler ile ilgili anabilim dallarında tezsiz yüksek lisans eğitimi için belirtilen ücretin %25 indirimli olarak ödenmesi kararlaştırıldı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine katılan Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi; “Gümüşhane Üniversitemiz ile yaptığımız protokol ile birlikte belirlenen Lisansüstü Eğitim programlarından personelimiz faydalanacaktır. Lisansüstü eğitimini tamamlayan öğretmenlerimiz uzman öğretmen unvanı için öngörülen yazılı sınavdan muaf tutulacaktır. Ayrıca örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizden yüksek lisans yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri %7 artırımlı ödenecektir. Protokolün her iki taraf için hayırlı olmasını diler, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e de desteklerinden dolayı teşekkür ederim” açıklamasını yaptı.

İmzalanan protokole ilişkin Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise şu açıklamalarda bulundu: “Lisansüstü Eğitim Programlarımızın kayıt tarihlerinin yaklaşmasıyla beraber özel ve kamu kurumlarımızla iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Özellikle Üniversitemiz bünyesinde açtığımız Tezsiz Yüksek Lisans programlarıyla da mesleklerinde ilerlemeyi hedefleyen kurum personellerine bir kapıyı da biz açıyoruz. Bu amaçla da protokolün imzalanmasında emeği geçen başta Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Miraç Sünnetçi olmak üzere Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Diğer Haber ve Duyurlar
Ekli Dosyalar
Dosya Eki Bulunamadı!
Yüksek Öğretim Kurulu
Yök in Türkiye Study
Tübitak
Kariyer Kapısı
YÖK Atlas
European Üniversty Association
Teknofest
Sıfır Atık